Home page > Aktuality

Aktuality

Vzpomínka na padlé letce

Publikováno: 25.10.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Před dvěma lety se na 22. základně vrtulníkového letectva sešly rodiny válečných veteránů, kteří zahynuli 25. října 1998 při tragické nehodě Mi-17 na území dnešní Bosny a Hercegoviny.Nikdy na tohle nesmírně silné setkání nezapomeneme.

Vzpomínka na štábního praporčíka in memoriam Tomáše Procházku

Publikováno: 25.10.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

22. října 2021 uplynuly tři roky od chvíle, kdy při neočekávaném a zákeřném útoku vojáka v uniformě Afghánské národní armády přišel na základně Šindánd o život rotný Tomáš Procházka, který zde působil spolu s kamarády od prostějovské 601. skupiny speciálních sil.

Vzpomínka na poručíka in memoriam Adriana Wernera

Publikováno: 9.10.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnes - v sobotu 9. října si připomínáme památku statečného vojáka ze 71. mechanizovaného praporu Hranice. Uplynulo totiž právě deset let ode dne, kdy nás po tříměsíčním boji s těžkým zraněním z Afghánistánu navždy opustil.  ...

Vzpomínka na podporučíky in memoriam Vlastislava Hendricha a Luďka Severu

Publikováno: 14.9.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnešní den si připomínáme památku dvou mladých vojáků, kteří před 19 lety tragicky zahynuli na misi KFOR při nehodě obrněného transportéru.

Pietní akt u 42. mpr k třetímu výročí tragické smrti

Publikováno: 6.8.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Vojáci ze 42. mechanizovaného praporu společně s rodinami pozůstalých uctili památku tří kolegů, kteří zemřeli při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.

Stránky

Nahoru