Úvodní stránka > poručík in memoriam Robert VYROUBAL

poručík in memoriam Robert VYROUBAL

poručík in memoriam Robert VYROUBAL

OSOBNÍ ČÍSLO

3044184

ČÍSLO OVV

170005248 

HODNOST

rotmistr (1. 1. 2011), poručík i. m. (31. 5. 2011)

DATUM A MÍSTO NAROZENÍ         

24. 1. 1980 Šternberk (okres Olomouc)

DATUM A MÍSTO ÚMRTÍ

31. 5. 2011 Salar (Afghánistán)

NÁRODNOST

česká

PŮVODNÍ POVOLÁNÍ

truhlář

Narodil se ve Šternberku. Po ukončení základní školy v Bouzově nastoupil v září 1994 na SOU tradičních řemesel (obor truhlář) v Brně, které zakončil maturitou. V letech 1999–2000 absolvoval základní vojenskou službu u 73. mechanizovaného praporu v Přáslavicích (řidič BVP-2). V lednu 2001 se k tomuto útvaru vrátil jako voják z povolání a po absolvování rotmistrovského kurzu na Vojenské akademii ve Vyškově zastával funkci zástupce velitele mechanizované čety (v roce 2005 absolvoval na VA ve Vyškově praporčický kurz). Od března do srpna 2002 působil jako příslušník 1. česko-slovenského praporu KFOR na území Kosova, kam se vrátil v roce 2004 v rámci 4. česko-slovenského praporu KFOR. V září 2006 byl vyslán do Iráku v rámci operace MNF-I jako velitel družstva strážní čety 12. kontingentu VP a v Iráku působil i v roce 2008 jako příslušník 4. kontingentu AČR MNF-I. V březnu 2011 byl vyslán jako příslušník 2. jednotky OMLT ÚU AČR ISAF do Afghánistánu. Dne 31. 5. 2011 byl smrtelně zraněn u vesnice Salar, když pod vozidlem, v němž jel jako střelec operátor, explodovalo improvizované výbušné zařízení. Jeho ostatky byly převezeny do vlasti a 10. 6. 2011 s vojenskými poctami uloženy na hřbitově v Bouzově. Posmrtně byl povýšen do hodnosti poručíka a vyznamenán Křížem obrany státu.


ABSOLVOVANÉ MISE
13. 2. 2002 – 29. 9. 2002 v mírové operaci KFOR
14. 10. 2003 – 17. 5. 2004 v mírové operaci KFOR
11. 9. 2006 – 4. 1. 2007 v mírové operaci MNF (I)
16. 12. 2007 – 27. 7. 2008 v mírové operaci MNF (I)
29. 3. 2011 – 31. 5. 2011 v místě ozbrojeného konfliktu v Afghánistánu (ISAF – OMLT)

VYZNAMENÁNÍ                  
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ III. stupně (2002)
Medaile NATO „Za službu pro mír a svobodu“ (2002)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ II. stupně (2004)
Medaile NATO „Za službu ve spolupráci s NATO v Kosovu“ (2004)
Medaile Armády České republiky III. stupně (2006)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ III. stupně (2006 /2007)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ II. stupně (2008)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ III. stupně i. m. (2011)
Non Article 5 NATO Medal ISAF Operation i. m. (31. 5. 2011)
Kříž obrany státu MO ČR i. m. (2011)

Přiložené soubory: 

Fotogalerie

Nahoru