Home page > Aktuality > Vernisáž výstavy In memoriam v Liberci

Vernisáž výstavy In memoriam v Liberci

V liberecké Krajské vědecké knihovně byla v pondělí 11. listopadu při příležitosti oslav Dne válečných veteránů slavnostně zahájena výstava In memoriam, která přibližuje osudy našich padlých a zemřelých novodobých válečných veteránů. Akce proběhla pod záštitou a za osobní účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

"Tato výstava je věnovaná příslušníkům Armády ČR, novodobým válečným veteránům, kteří přišli o život během výkonu služby. Představuje všechny oběti válečných konfliktů poslední doby, od operace v Perském zálivu po tragický loňský rok, kdy armáda ztratila na území Afghánistánu hned čtyři vojáky. Nicméně pak výstava přibližuje i tragické osudy válečných veteránů, kteří nezemřeli přímo během zahraniční operace. Jsou zde totiž představeny i osudy lidí, kteří byli válečnými veterány, měli za sebou vojenské mise, ale přišli o život například při těžké dopravní nehodě, nemoci, nebo třeba se jim neotevřel padák," doplnil plk.gšt. Eduard Stehlík, který je společně s Mgr. Terezou Mrkvičkovou autorem výstavy. 

V Krajské vědecké knihovně v Liberci bude výstava k vidění do 25. listopadu. "Jde o velice působivou výstavu, i když její téma je tak bolestné. Věřím, že si na ní lidé najdou cestu. Už proto, aby získali povědomí o tom, že mladí lidé, muži i ženy, pokládají svůj život pro dobro naší vlasti a pro ochranu a obranu naší svobody a demokracie," uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

Autoři výstavy by na tomto místě rádi poděkovali Františku Gáborovi a Janu Kubešovi z Československé obce legionářské - Jednota Liberec, kteří ve spolupráci s designérem připravili tuto akci a zajistili její naprosto výjimečnou instalaci.

Nesmírně si toho vážíme.

Foto: Jan Kubeš (Jednota ČsOL Liberec), KVK Liberec, Martin Půta - Facebook

Fotogalerie

Nahoru