Home page > Aktuality > POZVÁNKA: Oslavy Dne válečných veteránů v Dačicích

POZVÁNKA: Oslavy Dne válečných veteránů v Dačicích

V sobotu 10. 11. 2018 proběhnou v Dačicích oslavy Dne válečných veteránů, kde bude připomenuta i památka ppor. i. m. Václava Martínka, čet. Petra Hose a mjr. i. m. Bohumila Vávrů - odhalením pamětní desky se město Dačice rozhodlo vzdát čest svým rodákům, kteří přišli o život při plnění služebních úkolů v zahraniční operaci. Více informací k akci najdete v článku.

Sobotní program bude zahájen v 10:00 na novém hřbitově v Dačicích, kde se bude konat pietní akt u hrobu ppor. i. m. Václava Martínka. Od 11:00 proběhne pietní akt v Kancnýřově sadu na Palackého náměstí, v rámci něhož bude odhalena pamětní deska třem dačickým rodákům-novodobým válečným veteránům. 

Pietní akt proběhne také u pamětní desky plk. i. m. Viléma Götha, letce RAF (11:30, Göthova ulice) a u pamětní desky brig.gen. Karla Alexandra Pospíchala, rovněž příslušníka RAF (11:45, Antonínská ulice).

V průběhu sobotní akce bude na Palackého náměstí k vidění moderní vojenská technika AČR, kterou zde budou zastupovat příslušníci 44. mpr Jindřichův Hradec. Zájemci budou moci zdarma navštívit Letecké muzeum Viléma Götha a v dačickém infocentru bude připravena výstava dobových fotografií. 

Městu Dačice patří naše srdečné poděkování za jeho úsilí v připomínání památky našich válečných veteránů, která může být vzorem i pro další města v ČR. Velice si této práce vážíme.

 

Fotogalerie

Nahoru