Home page > Aktuality > Chrudimští výsadkáři si připomněli tragicky zahynulého kolegu.

Chrudimští výsadkáři si připomněli tragicky zahynulého kolegu.

Při nočních seskocích před jedenácti lety přišel na chrudimském letišti tragicky o život příslušník 43. výsadkového praporu Chrudim, nadrotmistr Lukáš Syruček. V úterý 28. ledna 2020 uctili jeho památku kolegové výsadkáři, kteří na Lukáše nikdy nezapomenou.

Lukáš Syruček se narodil 14. května 1979 v Pardubicích, kde v roce 1998 absolvoval SOU plynárenské (obor mechanik opravář pro stroje a zařízení) a nástavbové maturitní studium (obor provozní technik). V lednu 2000 nastoupil ZVS v Bohuslavicích nad Vláří, poté sloužil jako psovod a strážný v posádce Týniště nad Orlicí. Vojákem z povolání se stal v dubnu 2004 - zařazen byl jako řidič-odmořovač družstva dekontaminace osob, materiálu a citlivých prvků čety chemické ochrany 215. letky bojového zabezpečení v Čáslavi.

V červnu 2006 byl přeložen do Tábora ke 42. mechanizovanému praporu. Zde prošel funkcemi střelce a kulometníka a jako velitel roje odjel v lednu 2007 s 10. kontingentem AČR na zahraniční operaci KFOR do Kosova. V únoru 2008 se stal příslušníkem 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi, u kterého vykonával funkci staršího specialisty 1. výsadkové roty. Tragicky zahynul v Chrudimi dne 28. ledna 2009 při vojskových zkouškách nového typu padáku.

Čest jeho památce!

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru