Home page > Aktuality

Aktuality

Vzpomínka na podporučíka in memoriam Petra Šimonku

Publikováno: 18.1.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnešním dnem uběhlo přesně 30 let od tragického úmrtí příslušníka československého samostatného speciálního protichemického praporu, který byl nasazen v Saúdské Arábii.

Vzpomínka na podporučíka in memoriam Václava Martínka

Publikováno: 13.1.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Čas utíká neskutečně rychle, ale některé momenty zůstávají napořád v naší paměti. A v srdcích. Tak jako vzpomínky na podporučíka in memoriam Václava Martínka, válečného veterána, který tragicky zahynul při plnění služby v mírové misi UNPROFOR. Od tohoto neštěstí uplynulo dnešním dnem již 27 let.

Vzpomínka na štábního praporčíka in memoriam Jiřího Schamse

Publikováno: 7.1.2021 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnešním dnem si připomínáme památku štábního praporčíka in memoriam Jiřího „Regi“ Schamse, který nás před šesti lety navždy opustil. A můžeme snad bez přehánění říci, že se tento absolvent výtvarného směru gymnázia Na Pražačce stal ještě za svého života legendou – jeho jméno zná téměř každý voják i celá řada srdcařů z civilní veřejnosti.

Vzpomínka na pětici příslušníků speciálních sil

Publikováno: 9.12.2020 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnes je to právě 16 let od tragického neštěstí, během kterého ztratila Armáda České republiky pět vynikajících vojáků.

Tragická nehoda vrtulníku na Sinajském poloostrově

Publikováno: 12.11.2020 Autor: Tereza Mrkvičková

Dnes, 12. listopadu 2020, došlo v dopoledních hodinách na Sinajském poloostrově k havárii vrtulníku Black Hawk. Jednalo se o zásobovací let mnohonárodnostní pozorovatelské mise MFO. Na palubě vrtulníku bylo celkem osm příslušníků mise.

Stránky

Nahoru